Utylizacja wyrobów drewnianych impregnowanych olejem kreozotowym

Przedstawiamy ofertę unieszkodliwienia podkładów kolejowych, słupów oraz innych wyrobów z drewna nasyconego olejem kreozotowym.

Wykonawcą usługi unieszkodliwienia podkładów jest Nasycalnia Podkładów sp. z o.o. w Pludrach.

Technologia została opracowana przez BACTrem sp. z o.o.

Zawartość oleju kreozotowego w podkładach jest wypłukiwana w procesie chemicznym, a pozostałości olejowe rozkładane są w procesie biologicznym (przy użyciu wyspecjalizowanych szczepów bakterii).

Cały proces unieszkodliwienia jest przyjazny środowisku.

Gwarantujemy pełny i poprawny wpis wymagany w rejestrze BDO (Bazie Danych o Odpadach) zdejmujący całkowicie odpowiedzialność z przekazującego / wytwarzającego odpad.

Aktualność pozwoleń i decyzji w rejestrze BDO jest jedynym wiarygodnym potwierdzeniem legalnego zagospodarowania odpadu.

Zaświadczenie o przekazaniu do ostatecznego unieszkodliwienia odpadu przekażemy w ciągu 72 godzin od odbioru odpadu.

Przyjmujemy zarówno ładunki samochodowe jak i kolejowe (dysponujemy własną bocznicą).

Nr BDO: 000018778
Nr Decyzji Środowiskowej: DOŚ-III.7222.21.2021.HM

BACTrem

Wyniki badań oraz opis procesu z BACTremu

Proces przetwarzania odpadów drewnianych odpadów kolejowych impregnowanych kreozotem opracowała spółka BACTrem. W technologii wykorzystane zostały metody fizyczne, chemiczne i biologiczne. W procesie ługowania następuje oddzielenie od podkładów lub innych odpadów drewnianych kreozotu. Po procesie ługowania, podkłady są odsączane i osuszane. Kreozot zaś jest po procesie ługowania utylizowany w procesie biologicznym. Technologia opracowana przez BACTrem jest jedyną dostępną na rynku technologią przetwarzania podkładów o potwierdzonej skuteczności atestowana przez PZH oraz opatentowana.

Magdalena Popowska

Dr hab. , prof. ucz.
od 30 lat pracuje w Instytucie Mikrobiologii, na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Założyła też i jest prezesem spółki biotechnologicznej BACTrem. Oficjalny reprezentant Polski w międzynarodowych akcjach COST dotyczących antybiotykooporności. Autorka licznych publikacji, projektów badawczych oraz patentów. Beneficjentka nagród za dorobek naukowy

Andrzej Radomski

dr hab.
Kluczowy członek zespołu badawczego. W projekcie odpowiedzialny za kluczowe badania etapów 1-3 oraz 5, w tym ekstrakcji kreozotu przy pomocy chemicznego czynnika roboczego z odpadu drewnianego.

Rafał Bray

dr hab. inż. , prof. ucz.
W projekcie odpowiedzialny za opracowanie procesów wspomagającymi biodegradację oraz prace związane z emulsyfikacją odpadu.

Rafał Ostrowski

mgr .
Członek zespołu badawczego
W projekcie jego rolą jest prowadzenie prac badawczych we wszystkich etapach szczególnie dotyczących procesów biologicznych w tym biodegradacji.

Magdalena Zalewska

dr inż. 
Asystent kierownika B+R oraz kierownika zarządzającego projektem.
W projekcie odpowiedzialna za wspomaganie kierownika B+R w jego pracy oraz wspomaganie kierownika zarządzającego projektem w zarządzaniu na poziomie operacyjnym.

Andrzej Berezowski

mgr .
Kierownik zarządzający projektem.
W projekcie odpowiedzialny za Zarządzanie na poziomie operacyjnym i wspieranie zespołu badawczego.

Nasycalnia Pludry

Nasz zespół dba o jakość wyrobów oraz profesjonalną obsługę klienta. Naszym celem jest utrzymanie pozycji rzetelnego i godnego zaufania dostawcy nasyconych wyrobów tartacznych, podkładów kolejowych oraz słupów na rynki Unii Europejskiej oraz poza-unijne. Powracający klienci stanowią dla nas najlepszą możliwą rekomendację.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram